کافه وام
کافه وام

کالابرگ فجرانه به چه کسانی تعلق میگیرد؟

این روزها که بحث کالابرگ بسیار داغ است، احتمالا سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد. به همین دلیل ما در این مقاله از کافه وام به سوالاتی پر تکرار شما نظیر کالابرگ الکترونیکی چیست؟ ایا با دادن کالابرگ یارانه نقدی قطع میشود؟ مبلغ کالابرگ الکترونیکی چقدر است؟ و سایر سوالات پرداختیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب خرید خوب و آسانی را تجربه کنید.

کالابرگ چیست؟

دولت به‌منظور حمایت از اقشار کم درآمد (دهک یک تا هفت) طرحی به نام کالابرگ را ارائه نمود. در این طرح هموطنان عزیز می‌توانند سبد ۱۱ قلمی از موادغذایی مورد نیاز بدن هرفردی را به مبلغ قیمت سال ۱۴۰۱ خریداری کنند و ما به تفاوت قیمت سبد توسط دولت پرداخت می‌شود.

  • قیمت سبد ۱۱ قلمی طرح فجرانه ۱۴۰۲: ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان
  • قیمت سبد در سال ۱۴۰۱: مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان
  • مابه تفاوت با قیمت روز: مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان

کالابرگ به چه کسانی تعلق میگیرد؟

کالابرگ به خانوارهای که دارای رتبه دهک بندی یک تا هفت هستند تعلق می‌گیرد. بنابراین اطلاع از رتبه دهک بندی خانوار برای دریافت کالابرگ الزامی است. چنانچه رتبه دهک بندی خانوار خود را نمی‌دانید یا نسبت به رتبه دهک بندی خود اعتراض دارید به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه فرمایید.

کالابرگ فجرانه شامل چه کالاهایی میشود؟

همان‌طور که بالا گفتیم کالا برگ فجرانه شامل ۱۱ قلم کالا خوراکی است که از آن‌‌ها می‌توانیم به جدول اقلام کالابرگ الکترونیکی زیر اشاره کنیم:

شهروندان عزیز می‌توانند از نشان تجاری دلخواه خود اقلام کالابرگ را خرید نمایند و هیچ محدودیتی ندارند.

توجه: جابه‌جایی اعتبار فقط در گروه لبنیات (شیر، ماست و پنیر) امکان‌پذیر است.

حال که با سوال از کالابرگ چه کالاهایی می توان خرید آشنا شدید، احتمالا بپرسید کالابرگ فجرانه در کدام فروشگاه است؟ در ادامه در مورد این موضوع بیشتر بحث خواهیم کرد.

کالابرگ فجرانه را از کجا خرید کنیم؟

در حال حاضر ۲ فروشگاه بزرگ اینترنتی و ۲۱۰ هزار فروشگاه حضوری با این طرح همکاری می‌کنند. هموطنان عزیز برای اطلاع از آدرس این فروشگاه‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن کالابرگ کاربردی شما، فروشگاه‌های نزدیک به خود را مشاهده نمایند.

اسامی تعدادی از فروشگاه‌ها:

  • افق کوروش
  • جانبو
  • دیلی مارکت
  • فروشگاه هفت
  • گندم طلایی
  • رفاه و غیره

توجه: برخی از سوپرمارکت‌ها و خرده فروشی‌ها نیز در این طرح همکاری می‌نمایند.

“نرم افزار شما” را می‌توانید از طریق وب‌سایت https://shoma.sfara.ir/ یا از طریق کد دستوری *۵۰۰*۱۴۶۳# دریافت نمایید.

استعلام کالابرگ فجرانه

برای استعلام از کالا برگ فجرانه می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

استعلام کالابرگ از طریق نرم‌افزار شما

شهروندان عزیز می‌توانند برای اطلاع از تعلق یا عدم تعلق کالابرگ، میزان اعتبار کالابرگ و شارژ یا عدم شارژ آن، نرم‌افزار شما (شبکه ملی اعتبار) را نصب نمایند.

سپس شماره موبایل سرپرست خانوار و کدامنیتی را وارد کنید.

برای شما یک کد فعال سازی ارسال می‌شود. (این کد به شماره موبایل سرپرست خانوار که در قسمت قبل وارد کردید ارسال می‌‌گردد)

پس از درج کد امنیتی شما می‌توانید از طریق “نرم‌افزار شما” به تمام اطلاعات موردنظر از قبیل فروشگاه‌ها، اعتبار و غیره دسترسی داشته باشید.

شما به همین راحتی می‌توانید با نصب این نرم‌افزار استعلام‌ کالابرگ خود را بگیرید.

 

کد استعلام کالابرگ فجرانه

یکی دیگر از روش‌های استعلام کالا برگ استفاده از کد دستوری است. برای این کار کافی است کد دستوری #۲۸*۷۸۸* یا #۱۴۶۳*۵۰۰* را شماره گیری کنید.

استعلام کالابرگ با کد ملی

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه استعلام کالا برگ فجرانه نحوه استعلام با کد ملی است. برای این کار باید از طریق روش‌های گفته شده در بالا استفاده نمایید.

کالا برگ فجرانه تا کی اعتبار دارد

کالابرگ کی واریز میشود و مهلت آن تا چه زمانی است؟ یکی از سوالات پرتکرار این روزها است و برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که کالابرگ مرحله سوم ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ واریز شده است و تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد.

ایا با دادن کالابرگ یارانه نقدی قطع میشود؟

خیر مبلغ واریزی برای کالابرگ هیچ ربطی به مبلغ یارانه واریزی ندارد و در واریز آن هیچ اختلالی به وجود نمی‌آورد.

کلام آخر

وقتی بحث از دریافت کالا برگ فجرانه می‌شود، سوالات متعددی ذهن همه ما را درگیر می‌کند، ما برای رفع این ابهامات به سوالات پرتکرار هم‌وطنان عزیز در این مقاله از کافه وام پرداختیم. از این سوالات می‌توانیم به طرح کالا برگ فجرانه چیست؟ کد استعلام کالابرگ فجرانه، اقلام موجود در این طرح، زمان واریز و حتی مهلت دریافت آن بحث نمودیم. همچنین گفتیم چنانچه دهک‌بندی خانوار خود را نمی‌دانید یا به رتبه آن اعتراض دارید، می‌توانید از طریق سامانه hemayat.mcls.gov.ir استعلام و یا اعتراض خود را ثبت کنید.

سوالات متداول

کالابرگ مرحله سوم کی واریز میشود؟همان‌طور که در مقاله بالا گفتیم، ۱۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ کالابرگ فجرانه تمام سرپرستان خانوار مشمول این طرح شارژ شده است.

کالابرگ از یارانه کسر میشود؟خیر، کالابرگ در کنار یارانه واریز می‌شود و به هیچ عنوان از مبلغ یارانه کسر نمی‌شود.

کد استعلام کالابرگ مرحله دوم چیست؟در این مقاله چند روش برای استعلام کالابرگ گفتیم، می‌توانید از موارد گفته شده در این مطلب برای استعلام استفاده کنید.

منبع: ساد24

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *